Allahını Seven Üzerimize İnsanlık Atsın

  • 3 dakika
  • 2 Şubat 2014 Pazar 13:13

Habertürk'ten Güngör Karakuş'un haberine göre, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yargıda iş yükünün azaltılması için 18 Kasım 2013 tarihinde hazırladığı kanun tasarısı taslağında tecavüze uğrayan çocuğun tecavüzcüsüyle evlenmesi durumunda davanın düşmesi yer alıyor. Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu ile Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı toplantısında da geçtiğimiz ay gündeme gelen taslaktaki “ cinsel istismara uğrayan çocuklarla ” ilgili düzenlemede yer alan ifadeler şu şekilde:

“ Çocuklara karşı cinsel istismarın evlenme vaadiyle gerçekleşmesi halinde, çocuğun sanık ile evlenmesi durumunda sanık hakkında verilmiş olan hüküm ertelenir. Dava zamanaşımı süresine kadar sanık kendi kusurlu davranışlarıyla boşanma sebeplerinin gerçekleşmesine neden olmuş ve boşanmaya hükmedilmiş ise hüküm infaz edilir. Aksi takdirde dava düşürülür. 109’uncu maddenin beşinci fıkrasına giren hallerde de bu fıkra hükmü uygulanır. ”

Haber apaçık ortada… Saçmalığın daniskası. Bazı insanların taptığı devlet hukuk sisteminin nasılda çürümüş kokuşmuş olduğunun göstergesi. Artık benim hukuktan umudum kalmadı hukuku düzeltmek, insanlara tecavüzün kötü olduğunu bir anlık zevkin mağdurun tüm hayatını kararttığını anlatmaktan daha zor.

Neymiş efendim iş yükü azalasınmış. O çocukların bedenleri kaç kilo ki size yük olacak olay tamamen tecavüz fantezilerini dizginleyemeyen hukukçuların saçmalaması. Çocuk tecavüzcüsü ile evlensin ki biz de yatarken kocası tarafından her gün tecavüze uğrayan çocukları düşünüp rahat uyuyalım.

Şöylede bir sorun var eğer tecavüzcü birden çok çocuğa tecavüz ederse kreş harem mi kuracak ? Tecavüze uğrayan erkek çocuğuysa eşcinsel evlilik mi serbestleşecek ?

Ülkede Adalet olmadığı kesin de Kalkındığımız belli daha doğrusu bizim değil bazılarının bir yerleri kalkındı Allah sonumuzu hayır etsin.

Bu meseleyi de Türkiye’den kaçma sebepleri arasına ekliyorum ileride EkşiSözlük’ten de yardım alarak böyle bir yazı paylaşacağım

Serhat YILMAZ

Makale Yazarı
Yazıları 574
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok