Kategoriler: Müzik

İstanbul'un kenar mahallesinden çıkıp Türkiye'de meşhur olmayı başaran az kişi vardır. Birçok yapımcının desteğini almadan yola başını koyan Muti işin mutfağında bolca ter döktüğü Godoman isimli işini duyurdu. Şu an için klip çekileceği haberi gelmese bile ilerleyen günlerde farklı bir haber duyabiliriz.

Godoman Şarkı Sözleri

Sanatçılar ortaya koyulan eserde ne anlattığı ve nasıl anlattığına göre değerlendirilir. Teknik anlamda rap müzik liriklere dayanıyor. Kısacası söylediğiniz cümleler önemlidir ve bir şeyler ifade etmelidir. Aksi taktirde gerekleri sağlayıp başarıya ulaşmak zor. Yaşadığı sokakları ve insanları sözleri vasıtasıyla söyleyen Muti söylediğimiz durumun elle tutulur örneği. Eğlenmeyi seven ve geri plandaki olayları önemsemeyen profili daima anlatmakta. Afrodizyak ismi verilen albümde 6. sırayı yer alan Godoman muhtelen aynı biçimde olacaktır. Yine yapılan göndermeler kuşkusuz birilerini iğneleyecektir.

Trap sound formatının tüm dünyada tutması ve ardından ülkemize yansıması çok sürmedi. Elbette bizim insanımız zaman kaybetmeden kendisini güncelleyip yeni seslere uydu. Kimisine çok dijital gelse bile Türk ezgileri ile birleştirince aslında ortaya fena şeyler çıkmıyor. Muti bahsettiğimiz sentezin kıvamını iyi tutturunca dinleniyor mesela. Yine eskiye göre tutmayan pop var. Basit ve sıkıcı şarkı sözleri yerine harekete geçiren, ayağa kaldıran şeyler duymak istiyor herkes. Zaten son zamanların dikkat çeken türü afro trap. Bu tarzdaki beatler anında kitleyi yakalayıp etisi altına alıyor. Godoman sözleri ve altyapıları proje genelinde olduğu gibi hep afro yönünde. Fazla sürmeden yaz günlerinin ve gecelerinin vazgeçilmez parçası olacaktır.

Son Yazılar

Halk Şiirinin Genel Özellikleri

1- İslamiyet'in kabulünden önceki dönemden büyük izler taşır...

24 Ağustos 2010 Salı 14:25

Contra - Çivi Şarkı Sözleri

Ses tonu ve müzik yapısıyla Türkçe Rap'in farklı bir noktasında bulunan Contra, ara ara çalışmalarını yayınlamaya devam ediyor...

29 Ocak 2015 Perşembe 17:21

Basat’ın Tepegöz’ü Öldürmesi

Oğuzların üstüne düşman gelir. Aruz Koca da kaçarken oğlu Basat’ı düşürür...

23 Haziran 2015 Salı 20:10

No.1 - Böyle İyi Şarkı Sözleri

SKBR albümünün belki de en ağır şarkılarından biri olmuş...

31 Aralık 2014 Çarşamba 22:10

Sancak - Gözümden Düştüğün An

Yasal albüm çalışmalarına başladığını dinleyicilerine duyurmuştu...

20 Haziran 2015 Cumartesi 14:05

Bir Pesimistin Gözyaşları Limited Edition - Sagopa Kajmer

Türkçe sözlü Rap müziğinin enlerinden ve belki de Ceza ile birlikte...

17 Kasım 2014 Pazartesi 10:28