Apple Music'in Çalışmama Nedenleri

 • 4 dakika
 • 24 Haziran 2020 Çarşamba 17:39

Müzik dinlemek birçoğumuzun keyif alarak yaptığı aktivite. Hatta işlerini bir şeyler duymadan, şarkısız yapmamayı kendisine düstur edinmiş olanlarımız bile yok değil. Kolay arayüze sahip işlevsel ve pratik uygulamalar herkesi cezbediyor. Müzik dinleme yazılımları arasında da aslında önde gelen birkaç alternatif var. Apple Music ve Spotify'ın arasına YouTube Music geçtiğimiz aylarda katılmıştı. MP3 indirmenin uğraştırıcılığı ve ses kalitesinin aşağılara düşmesini düşününce herkese bahsettiğimiz platformları tavsiye ediyoruz. Sevdiğimiz parça kulaklarımızdayken konforun maksimuma ulaştığı anda çalışmayı durduran hatalar resmen keyfimize tuz biber katmakta. Bu yazıda Apple Music için iPhone'da çalışmama nedenleri ele alındı ve yaşanması muhtemel tüm hataların çözümü anlatılacak.

 1. Aboneliğinizi kontrol edin.

Online dinleme servisleri sanatçılara telif ücreti öderken getiri sağlamak için kullanıcısını üzmeyecek kampanyalar sunuyor. Siz de birisine abonelik sağlayıp çevrimdışı ve reklamsız dinleme gibi kolaylıklara ulaşabilirsiniz. O yüzden öncelikle aboneliğiniz ne durumda ve sıkıntı var mı diye gözden geçirin. Çünkü süresi bitebilir, başkası iptal edebilir.

Ayarlar bölümündeki iTunes ve App Store'a tıklayıp Apple Kimliği seçeneğinden Apple Kimliği görüntüle dediğinizde sunulan giriş yöntemlerinden istediğinizi seçin ve aşağıya inip Abonelikler'e bakabilirsiniz.

 1. Kapatıp yeniden başlatın.

Klasik Türk çözüm yöntemi denebilir fakat konu mobil işletim sistemi ve uygulama iken küçük yazılımsal problemin size ciddi sıkıntı yaratacağını belirtelim. iPhone 8'den düşük cihaza sahipseniz Home tuşuna iki kez basın. Devamında üst tarafa kaydırın. Daha yeni telefonlarda uygulama değiştiriciden yapılabilir. Açıp ekranın alt bölümünden üstüne doğru kaydırırken parmağınızın ortada iki saniye kadar durduğuna dikkat edin. Yine solda kırmızı renkteki eksiyi görene dek basılı tutun. Bu düğmeye basarak da yine kapatılabilir.

 1. Müzik arşiviniz aktif mi?

iCloud'da bulunan şarkı klasörünüzün barındırıldığı arşiv etkin olmalı. Söyleyeceğimiz adımlarla Apple Music neden çalışmıyor konusunu çözümlendirmenin yanında tüm arşivinize ulaşacaksınız. Ayrıca değişikliklerin diğer cihazlarınızda güncelleneceğini belirtelim.

iCloud'daki arşivi aktifleştirmek için Ayarlar'dan Müzik'e ve ardından arşive tıklayın. Satırın sonundaki tik yeşilse etkin demektir. Kırmızıysa yeşile çevirin.

 1. Otomatik müzik indirmenin açık olması gerek.

Eklediğim yeni şarkılar Apple Music'te gözükmüyor ya da iPhone'da neden yok diyorsanız kuvvetle muhtemel otomatik müzik indirme devre dışıdır. Değiştirmek için Ayarlar sekmesine girin. Sağ üstten Apple Kimliği'ni açıp iTunes'a dokunun. Müzik satırındaki düğmeyi yeşil renge çevirin.

 1. Cihazı kapatıp açın.

Önceki adımları uyguladıysanız yapılması gereken iPhone'u kapatıp açmak. Belki çalışmama nedeni değişikliklerin güncel şekilde işlememesidir.

 1. Telefon ve iTunes arasındaki senkronizasyonu gerçekleştirin.

Cihaz yeniden başlayınca ve iTunes yazılımını da güncelledikten sonra senkronize işlemini sağlayalım. Hatanın çözümü adına telefonu bilgisayara takıp iTunes'u açın. Otomatik biçimde çalışmazsa sol üstteki telefon simgesinden senkronize etmeyi deneyebilirsiniz.

Makale Yazarı
Yazıları 326
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
 • Laugh 0
 • Angry 0
 • Lovely 0
 • Wow 0
 • Confused 0
 • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok