Başarılı İnsanlar Haftaya Nasıl Başlarlar ?

  • 2 dakika
  • 19 Şubat 2017 Pazar 18:57

Çoğu kişi hafta sonu tatili sonrasında işe gitmenin güçlüğü ile boğuşurken başarılı insanlar bu duruma farklı bir pencereden bakarak kaliteli bir haftanın geçmesi için önlemlerini alırlar. İşte başarılı insanların haftaya başlarken yaptıkları.

Erken kalkan yol alır

Başarılı insanlar haftanın ilk günü olan Pazartesi gününe iyi bir başlangıç yapmak için Pazar gününden hazırlıklarına başlarlar. Pazar günleri erken bir saatte uyuyarak daha zinde uyanmayı amaçlarlar. Pazartesi günü giyecekleri kıyafetleri Pazar akşamından hazırlarlar ve sabah bu işle uğraşarak vakit kaybını önlerler.

Egzersiz ile güne devam etme

Sağlıklı bir vücudun yanı sıra zinde bir zihin ile haftaya başlamak için egzersiz çok önemlidir. Kan dolaşımının hızlanması ile daha güçlü olunabilir.

Sağlam bir kahvaltı şart

Ofiste poğaça yemek yerine enerji ve vitamin bakımından yüksek değerlere sahip bir kahvaltı sağlığınızın güçlenmesini sağlayacağı gibi gününüzün daha güzel geçmesi için önemlidir.

İşe erken gitmek

Çoğu kişi için bu kadarda değil tepkisi alınabilir ancak işe erken gidildiğinde hazırlıklarınızı önceden gerçekleştirmenizi sağlar. Haftalık planlarınızı inceleyebilir, masanızı toparlayabilir, iş takviminizi kontrol edebilir ve zaman kalırsa yapılması gereken işleri önceden bitirme fırsatı kullanılabilir.

Zor işler her zaman önceliklidir

Başarılı insanlar öncelikle zor görevleri yaparak haftanın kalanının daha rahat geçmesi için zemin hazırlarlar.

Haftanın devam edeceğini unutmazlar

Pazartesini iyi bir şekilde karşılamak haftanın bütün yükünü atmak anlamına gelmemekte. Başarılı insanlar daha önlerinde yoğun 4 günün olduğunu bilir ve bu duruma göre önlemlerini alırlar.

Makale Yazarı
Yazıları 256
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok