Berkin Elvan Ölümsüzdür

  • 4 dakika
  • 14 Aralık 2014 Pazar 00:04

Allah için sevme, Allah için buğzetme rahmani düsturu maalesef son birkaç yılda din kılıfına bürünmüş bazı siyaset ehli kimseler tarafından tahrip edildi ve yerini ''siyaset için sevme, siyaset için buğzetme''olgusu aldı. Bu kişiler milyonların kendilerine olan muhabbetlerini kullanarak o masum insanları da cinayetlerine ortak ettiler. Örnek olarak verebileceğim onlarca hadiseden sadece biri : Berkin Elvan'ın öldürülmesi.

Okmeydanı'nda polis tarafından atılan göz yaşartıcı gaz kapsülünün başına isabet etmesi üzerine 269 gün boyunca komada kaldıktan sonra hayatını kaybetti.15 yaşındaydı ve 16 kiloydu. Evin tek erkek çocuğu. Ölümünün ardından ölüm sebebi çok tartışıldı, ekmek almaya giderken vuruldu diyenleri bizzat dönemin Başbakan'ı yalanladı ve binlerin önünde Berkin'i terörist ilan edip "Demir bilyeleri savuran o kişinin kaç yaşında olduğunu polis nereden ayıracak ?" ifadelerini kullandı, halka yuhalattı.

Şimdi sormak istiyorum; varsayalım ki Berkin ekmek almaya giderken değil de protesto ederken vuruldu. Ne farkeder.. Bu O'nun masumiyetinden hiçbir şey eksiltmez, ama sizin meydanlarda bunu bağıra çağıra söylemeniz ''özrü kabahatinden büyük'' dedirtir insafını hala kaybetmemiş olan insanlara. Peki ya annesi babası ? O masumların günahı neydi ? Meydanlarda yuhalattınız, siz de babasınız, gerçi siz kendi çocuğunuzu ekmek almaya yollamazsınız onun daha ağır vazifeleri vardır da konumuz o değil, hiç gözünüzün önüne gelmedi mi bu insanlar. Ya da '' ekmek almaya giderken vurulabilirsiniz bu işin fıtratında var'' mı dediniz kendi kendinize.

Yüzyılın yolsuzluğunu yaptılar mı bilemem ama yüzyılın arsızlığını yapmış olan bu insanlar ayakkabı kutusunda çıkan paralara da ''imam hatip yapacaktık'' diyecek kadar din sömürüsü yapabiliyorlar. Burada bir ayrıntıya dikkatinizi çekmek istiyorum. Neden imam hatip ? Neden fen lisesi , meslek lisesi, anadolu lisesi yapacağız demiyorsunuz da neden imam hatip ? Dur dur yorulma.. Yerine ben cevaplayayım.. Din sömürüsünü meslek edinmişsiniz de ondan. Bu seviye kanınıza karışmış bu hastalık.

Bu zamana kadar her şeye bir dini kılıf buldular yolsuzluklarından, saraylarına kadar.. Berkin olayında da açık açık söylemediler ama kitlelerine hedef gösterdikleri argüman Alevilik'ti. Kinleri bu sebepten dolayıydı. Gizliden provoke ettiler insanları. Anlayacağınız her türlü duruma karşı tedbir aldılar bir nevi. İhtiyaç hissetselerdi Sünni - Alevi çatışması çıkarmaktan dahi çekinmeyeceklerdi emin olun ki bunun için gerekli olan ana kuvvet medya dahil her türlü güçleri vardı.

Söylenecek çok bir şey yok zulme rıza zulümdür. Eğer zulme de meyledilirse zalim olunur. Berkin'im de cennette kuş olur, güzel güzel köşkleri olur, milyonların dilinde slogan olur.

Berkin Elvan ölümsüzdür..

Makale Yazarı
Yazıları 574
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok