Bu Nesilden Umudu Kesin !

  • 4 dakika
  • 6 Eylül 2010 Pazartesi 20:03

Bu nesilden umudu kesin. Bu nesilden adam olmaz. Bu nesilden adam olmaz çünkü bu nesile ışık tutanlar pek örnek kişi değiller. Eğitimcilerin bozukluğundan bahsediyordum hep. Bunu bir kez daha anlamış olduk. Bize soru hazırlayan adamlar meğer adam değilmiş. Hırsız varmış aralarında. KPSS sınavında soruların çalındığı ortaya çıktı. Sorun neydi biliyor musunuz ?  Yıllardan beri teknoloji katmadan elden dağıtıyorlardı. Şimdi mail katınca işin içine yakalandılar. İlk defa kullanılınca acemilik oldu. Seneye sorun çıkmaz merak etmeyin. Sorunsuz şekilde çalarlar. Yıllardan beri hakkımız yeniyor. Sınava girenlerin hakkı yeniyor daha doğrusu. Ama bu mesele ülke meselesi olduğu için bende hakkımı yenmiş sayıyorum. Çünkü bu yapılanlar ülkemin geleceğini etkiliyor.

Şimdide üniversite sınavlarında soruların çalındığı iddiası dolaşıyor. Bu sorularında bilindiğini, çalındığını biliyoruz. Malum bir dershanenin dağıttığı testlerde neredeyse bire bir sorular çıkmıştı. Ondan öncede bir sürü olay. Herkes biliyor kimin ne olduğunu. Devlet biliyor kimin ne olduğunu. YÖK ve ÖSYM kurumları maşallah çıt çıkarmıyorlar. Yeni doğmuş bebek gibiler anca ağlıyorlar. Bunun yanında çok tuhaf bir durum var.  Başbakanımız YÖK için demediğini bırakmamıştı ama bu kadar olay oldu hükümetten tek bir açıklama bile yok. Neden acaba? Belki de YÖK'ün içindekiler hükümet yandaşı oldukları içindir. YÖK, hükümete karışmasın, hükümet YÖK’e. Oh ne güzel memleket. YÖK hakkında demediğini bırakmayan başbakan bugün çıt çıkarmıyor ya bu beni korkutuyor. Tamam, YÖK o zaman kötüydü ama şimdide kötü. Şimdide yanlış. Halen sorunlu. Halen milli menfaatlerin dışında… Sayın başbakan bugünlerde yargıyı eleştiriyor. Acaba yarın öbür gün yargıyı ele geçirince yanlışlıklara YÖK’te olduğu gibi göz mü yumacak ? Yoksa YÖK de yapmadıklarını Yargıda yapıp hesap mı soracak ? İkisi arasında ağır basan bir seçenek var. Ağır basıyor çünkü insanları yaptıklarıyla değerlendiririz. YÖK konusunda yaptıklarıyla aynı olacağını düşünüyoruz. Bugün Yargı hükümet karşıtı diye demediğini bırakmayan başbakan. Yarın yargı kendi tarafına geçince yanlışlıklara göz mü yumacak. Hadi hükümet yargıya göz yumacak ad peki yargı hükümete göz yumacak mı ? Çok karışık oldu memleket. Soruları çalanlarla, soruları çalanlara göz yumanlar aynı adamlar mı ? Aynı kişiler değilse akrabalar mı ? Yok değilse neden ses çıkarmıyorlar ? Bu bir çelişki mi ? Bunların cevabını arıyorum.

Eğitim sistemindeki bozukluğu kim düzeltecek ? İş yapamayan  Milli Eğitim Bakanlığı mı ? Ülkeye çomak sokan Yükseköğretim Kurumu mu ? Sınavlardaki şaibelere rağmen çıt çıkarmayan Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi mi ? Bu sorunu onlar çözebilir mi ? Sürekli askere iftira atan yandaş ve yoldaş medya bu kurumlar hakkında ne diyecek ? Hükümet yada Devlet hangisiyse artık bu soruna ne çözüm bulacak ? Koca koca koltuklarda küçük küçük adamlar varken bu nesilden umudu kesin.

Makale Yazarı
Yazıları 574
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

1 Yorum Var