Dünya Üzerindeki Her İnsanı Diğer İnsanlardan Farklı Kılan Özellikleri

  • 2 dakika
  • 30 Ocak 2017 Pazartesi 17:48

İnsanlar arasındaki farklılık dendiğinde akla ilk gelen parmak izidir. Uzun yıllardır öncesinden bilinen bu bilgi ile adli suçların tespiti de mümkün olmakta. Ancak günümüzde teknolojisi ile yapılan araştırmalar sonrasında insanlarında sadece parmak izlerinin değil başka organlarının da farklı olduğu tespit edildi. İşte insanı birbirinden ayıran özellikleri.

Kulaklar

Yapılan araştırmalar ile insanların kulakları kendine özgü olmaktadır. 1950 yılından günümüze kadar yapılan suç araştırmalarında da kulaklar analiz edilmiştir. Kulakların yaşlanmaya karşı değişmemesi de insanın ileride tanınması için yeterli olmaktadır.

Tırnaklar

Başkalarının tırnakları birbirine benzese de aslında tırnaklarımız kendimize özgüdür. Araştırmalar tırnaklar ışık altında incelenmiş ve insanların kendine özgü tırnak çizgilerinin olduğu tespit edilmiştir. Aynı zamanda oje süren kişilerde tırnakların incelmesine rağmen bu çizgileri görmek mümkün. Burada tek bir dezavantaj ise tırnaklar uzadığı için ortalama altı ayda bu çizgilerde değişiklikler olmaktadır.

Yürüyüş

Bazı insanların yürüyüşlerinde bariz farklılıklar olsa da çoğu kişinin aynı şekilde yürüdüğünü zannederiz. Ancak durum bu kadar da basit değil. İnsan kemik yapısındaki farklılıklar yürüyüşüne de yansımakta ve kendine özgü bir hal almaktadır. Tabi bunu çıplak göz ile tespit etmek imkansız. Bu iş için cihazlarla ölçüm yapılması gerek.

Koku

İnsanların kokuları 44 farklı kimyasaldan oluşmaktadır. Yapılan araştırmalarda insanların kokularının farklılığını kanıtlamakta. Bu farklılığı insanın direk olarak anlaması imkansız. Köpeklerin insan kokusunu tanıyarak bulması bunun bir kanıtı olarak görülebilir. Köpeklerde bu duyu organı gelişmiş durumda ancak dediğimiz gibi insanların kokuları bu kadar net ayrıştırması olanaksız gibi.

Makale Yazarı
Yazıları 256
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok