Facebook Çalışanları Ne Kadar Kazanıyor?

  • 2 dakika
  • 3 Aralık 2016 Cumartesi 18:47

Dünya üzerinde en çok kullanılan sitelerin başında gelen Facebook hepimizin hayatında önemli bir yere sahip. Kimimiz için hayatımızı arkadaşlarımız ile paylaştığımız bir platform iken kimimiz içinse iletişim kurmamız için en çok kullandığımız yer. Fotoğraflarımızı paylaşıyoruz, videolar yayınlıyoruz, canlı yayın yapıyoruz ve daha niceleri. Tabi ki böyle kapsamlı bir siteyi kullanmamız içinde Facebook'un çok sağlam bir altyapıya sahip olması gerekir.

Facebook dünya çapında şirketler kurması ile oldukça güçlü bir yatırım aracı haline de geldi. Özellikle hisse senetlerinin her zaman yükselişi göstermesinin yanı sıra farklı siteleri bünyesine de katması bu konuda oldukça ciddi bir gelirin elde edilmesini sağlamaktadır. Bunu yanı sıra kurduğu şirketlerde ise çok önemli maaşlarda personel çalıştırmaktadır. Aylık çok yüksek fiyat alan bu kişiler Facebook'un güvenliğinden, tasarımlarından ve en önemlisi de farklı buluşlarından sorumlular.

Facebook çalışanları ne kadar kazanıyor sorusuna alacağınız cevaplar tabi ki de size bu kadar maaş olur mu sorusunu sorduracak. Ancak bu kadar büyük bir sitede önemli görevleri üstlendiğiniz de Facebook kesenin ağzını açmaktadır. Facebook'ta çalışmak için öncelikle çok iyi bir şekilde kendinizi yetiştirmiş olmanız ve bunun yanı sıra yenilikçi bir beyne sahip olmanız gerekir. Çünkü her zaman insanların çok seveceği buluşlar yapıp bunları Facebook'a entegre etmek şirketi en önemli amaçlarından. Çalışan kişilerde zaten özel olarak seçilmiş ve alanında oldukça başarılı olan kişilerden oluşmaktadır.

İşte merak ettiğiniz sorunun cevabı Facebook çalışanlarının maaşı;

Yüksek mühendis: 380 bin dolar

Yazılım mühendisi: 259 bin dolar

Ürün müdürü: 128 bin dolar

Teknik program yöneticisi: 175 bin dolar

Araştırmacı: 172 bin dolar

Ağ mühendisi: 160 bin dolarÜrün analisti: 118 bin dolar

Makale Yazarı
Yazıları 256
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok