Gereksiz Ve Bir O Kadar Bütçemizi Sarsan Harcamalar

  • 2 dakika
  • 19 Şubat 2017 Pazar 18:55

Çok düşük tutarlar gibi görünse de günlük yaşantımızda gerçekleştirdiğimiz bazı harcamalar birleştiğinde bütçemizin ciddi bir bölümünü oluşturmaktadır. Bu nedenle gereksiz harcamalardan kaçınarak bütçenizin daha rahat yönetilmesini sağlayabilirsiniz.

Geciktirilen ödemeler

Kredi kartı, kredili mevduat hesabı, kredi, taksit gibi ödemelerimizi zamanında yapmadığımız sürece faiz işleyeceği için ciddi tutarlarda ek ücret ödemekteyiz. Geciktirme paranın bir süre bizde durmasını sağlamakta ancak bu psikolojik olarak bir süreliğine sağlana rahatlıktan başka birşey değildir. Aynı zamanda bu tür ödemeleri geciktirme kredi notunuzu da düşürmekte.

Aboneliklerinizi tam manası ile kullanıyor musunuz?

Ücretli TV paketleri, dergileri, internet aboneliği, bulut depolama hizmetleri gibi bir çok hizmet bizlere sunulmakta ancak sahip olduğumuz aboneliklerden hangisini tam manası ile kullanıyoruz? Bir kanalı izlemek için yüzlerce kanalında parasını ödemek bizlere artı bütçe yükü oluşturmakta.

Telefon operatörleri ek ücretler

Kullandığınız hatta internet veya konuşma paketleri yetmiyorsa ek paket almak yerine üst pakete geçin. Ek paketler sürekli alındığında yüksek tutarlar oluşturmaktadır.

Dışarıda yediğiniz yemekler

Tabi akşamları arkadaşlarınız ile toplandığınızda yemeğinizi keyifle yiyebilirsiniz ancak evde yiyebileceğiniz zamanlarda dışarıda yemek yemeniz ay sonunu zor getirmenizin sebeplerinin başında gelebilir.

Gereksiz alışverişler ve marka tuzağı

Aylık alışverişinizi yaparken gereksiz olan ürünler aldığınızda faturanız kabaracaktır. Aynı zamanda sırf marka olduğu için alacağınız ürünlerin alternatiflerini daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Özellikle sıcak günlerde dışarıdan su almak yerine kendi suyunuzu evden çıkarken alabilirsiniz.

Makale Yazarı
Yazıları 256
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok