Iphone'u Olanlara Yapacağınız 3 Eşek Şakası

  • 4 dakika
  • 18 Haziran 2015 Perşembe 14:24

IPhone'u olan arkadaşlarınıza yapabileceğiniz 3 tane eşek şakalarını göstermek istiyoruz. Onları sinir edebileceksiniz.

1. Kısa Yol (Kestirmeler) Şakası

Öncelikle arkadaşın iPhone'unu alıyorsunuz, " Ayarlar " bölümüne giriyorsunuz. Ardından " Genel " sekmesi altındaki ayarları görüntülüyorsunuz. Genel ayarlarda Klavyeyi bulup yapılabilecek ayarları görüntüleyin. Klavye ayalarında Kestirmeler 'i bulun.

iPhone'da Klavye ayarlarından Kestirmeler (Short Cuts) ne işe yarıyor ? Derseniz.

Kestirmeler mesaj yazarken daha önce belirlediğimiz kısaltmaları otomatik olarak açıyor. Ne demek bu ? Şöyle ki örneğin biz mesaj olarak hızlı olmak için " nbr " yazdık ve gönderdik. Ama biz bunu " nbr " yazmış olsak da " naber " olarak düzeltilmesini istiyoruz. İşte burada klavye ayarlarındaki  kestirmelere gelerek " nbr " yazısının her zaman otomatik olarak " naber " ile değiştirilmesi talimatını verir isek  telefon mesaj yazma esnasında bizim için düzeltmeyi yapacaktır.

IPhone'da yeni kısayol ekmek için kestirmeler (short cuts) ayarlarına geliyoruz. Yeni bir talimat eklemek için " + " butonuna tıklıyoruz. Ardından karşımıza 2 metin kutusu gelecektir. İfade ve Kestirme; İfadeye kısaltılmasını istediğimiz tümceyi, cümleyi, kelimeyi yazıyoruz. Kestirme kutusuna da kısaltmayı yazıyoruz.

Şakamıza geri döner isek; Örneğin ifade kısmına " soğanlı yumurta " yazalım. Kestirmeye de mesajlaşırken sıkça kullanılabilecek bir kelime yazalım. Örneğin " naber "; Arkadaşınız, başka bir arkadaşına " naber " yazarsa ve mesajı gönderirse mesaj " soğanlı yumurta " olarak iletilecektir.

2. Güdümlü Erişim (Sürekli Parola İsteme) Şakası

Telefonu elimize alıp tekrar ayarlara giriyoruz. Aynı şekilde ayarlar altından Genel ayarları görüntülüyoruz. Genel sekmesi altında " Erişilebilirlik " denen bir ayar var. Ardından alt sekme olan  " Güdümlü Erişimi " ayarlamak için açıyoruz. Sonra parola atıyoruz.

iPhone'da Güdümlü Erişim ne işe yarar ? Derseniz.

Örneğin telefonunuzu masada unuttunuz. Ve ya bırakmak zorunda kaldınız. Başkalarının telefonunuzu da kurcalamasını istemiyorsunuz. En azından telefondaki her detayı incelemesin; Sadece açık olan oyunu dediniz. " Güdümlü Erişimi " etkin hale getirirseniz. Bu dertten kurtulursunuz. Arkadaşınız parolayı bilmediği için telefonda başka bir uygulamaya gidemeyecektir.

Olayın şakasına gelirsek bu özelliği arkadaşınıza karşı kullanabiliriz. Telefonunu ele geçirip, bahsettiğimiz özelliği etkinleştirirsek. Arkadaşınız kendi telefonunu kullanamayacaktır. Böylelikle arkadaşınıza çok sinir bozunu bir şaka yaparsınız. Tam bi' eşşek şakası; Dikkat edin dayak yemeyin :)

3. Sahte Ebeveyn Şakası

Bu şakayı aslında telefonu olan herkese yapabiliriz. Şakayı yapmak için arkadaşın telefonundaki kendi numaranızı Anne, Baba vs. Gibi bir isimle kaydedin. Daha sonra arkadaşınız işletilmeye hazır oluyor.

Makale Yazarı
Yazıları 326
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok