Kimdir Bu Ados ?

  • 4 dakika
  • 5 Ağustos 2015 Çarşamba 08:15

Gerçek ismiyle Adem Oslu. 1988 İstanbul doğumlu sanatçı müziğe ilk adımlarını 2005 yılında attı. Toplamda 9 albümü bulunan başarılı mc'nin 10. albümü de yolda !

2007 yılında ilk underground albüm çalışması  ‘Şehrin Kartalı’ nı yayınladı. Yine aynı yıl içerisinde ‘Bilinç Altıma Kaçırdım’ isimli ikinci underground albüm çalışmasını dinleyicilerin beğenisine sundu. Bir yıl aradan sonra ise üçüncü albüm çalışması ‘Ekimoz’ ile kendi müziğini ortaya koyarak dinleyici kitlesini oluşturmayı başardı.

Sonralarında verdiği iki yıl aradan sonra 2011 yılının ilk ayında aynı zamanda yılın ilk albümü olma özelliğin taşıyan bir çok farklı konuyu ele aldığı ‘Eskiz’ isimli underground albüm çalışmasını satışa sundu. Ayrıca albümleri haricinde yayınladığı şarkıları ve konuk olarak katıldığı albümlerdeki parçalarını ‘Küllük Bootleg’ adı altında dinleyicilerine ulaştırdı.

2012 yılında ilk yasal albümü olan 'Katarsis' çıktı. Katarsis albümünde Dilkeş Kardar ve Da Poet Ados'a eşlik ediyor. Bu yasal albümde oldukça ilgi gören 'Kamber' parçasına klip çekildi. ( bknz: 

) 2013 yılında 'Meze' isimli bir e.p. çıkarttı. Bir yıl sonra yakaladığı çok farklı bir tarz ile muazzam bir yasal albüm daha çıkarttı: 'Naperva'

Naperva; pervasız , korkusuz demek. Naperva albümü daha çok enstrümanlara dayalı bir albüm. Alışılmış rap konseptinin dışına çıkılmış ve bu dinleyiciye müthiş bir haz veriyor. Kuşkusuz ki Naperva albümü bir çok dinleyicinin yüreğinde apayrı bir yer etti. Naperva albümünde Ados'a eşlik eden Saian, Hidra ve o muazzam sesiyle Atiberk'i görüyoruz. Naperva albümü ile birlikte Sırrım isimli bir kitap piyasaya sürüldü. Oldukça büyük bir ilgi gören Sırrım kısa bir sürede tükendi. Kitabın arka yüzeyinde şöyle yazıyor: " Hayatının yıkım ve yeniden dirilme evrelerini yıllar içinde biriken notlar olarak sakladı. İlk yazılı eseri "SIRRIM" bu notların ve NAPERVA albümü şarkılarının bir araya gelmesiyle oluştu. "

Naperva ve Sırrım eserlerinin hemen ardından, 2015 yılında 'Cerh' isimli bir e.p. çıkarttı.

Şimdilerde ise çok yakında raflarda yer alacak olan ‘Vertigo’ isimli yasal albümü üzerinde çalışmakta.

Birçok başarılı mc ile bir araya gelerek çalışmalarda bulundu ve albümlerde konuk sanatçı olarak yer aldı. Türkiye’nin birçok ilinde sayısız sahne aldı. Çekilen klipleri izlemek ve parçalarını dinlemek için resmi YouTube kanalına girebilirsiniz. Şüphesiz Ados oldukça başarılı bir mc. Diliyoruz ki rap hayatı bu şekilde devam eder.

Ados Resmi Sayfa: https://www.facebook.com/adosresmisayfa

Ados Resmi Twitter Hesabı: https://twitter.com/ademoslu

Cerh e.p.'den Meçhul isimli parçaya Cihad Özbulut yönetmenliğinde çekilen klibi izlemek için:

Makale Yazarı
Yazıları 6
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok