Kpss Hırsızları

  • 3 dakika
  • 1 Eylül 2010 Çarşamba 16:15

Malumunuz ülkemizde yoğun bir sınav sistemi var. Bu yoğun sınav sisteminin ne kadar gereksiz olduğunu sürekli söyledik. Bu sınav sistemlerinin güvenli olmadığını, insanların yaşamını 2 saat bu kadar etkilememeli olduğunu sürekli söyledik. İnsanlar okullara yerleştirilecekse bu diploma puanına göre olması gerektiğini söyledik. Ama kimseyi ikna edemedik. KPSS sınavı ile görmüş olduk ki sınav sistemi güvenli bir sistem değil. Hırsızlığa açık bir sistem; Bu soru hırsızlığı umuyoruz ki sadece bu sınavda olmuş olsun. Eğer diğer sınavlarında da böyle bir şey varsa bu çok vahim.

Bu sınav sistemi çok ağır şartlar altına alınan öğrencilerin umudunu yitirmesine sebep oluyor. Bu ağır sınav şartları altında insanların okul derslerine çalışma gereği yok. Bu sınavlar sisteminde eğer akıllıysanız bütün ders yılında yatarsınız ancak sınava yakın çalışırsanız güzel bir yeri tutturabilirsiniz. İlköğretim okullarında bütün dönemlerinde yatın sadece 6, 7, 8. sınıfların sonlarında çalışın güzel bir liseye geçebilirsiniz. Yeter ki çok fazla zayıfınız olmasın. Aksi halde zaten sizi geçiriyorlar. Öğretmenlerin, öğrenci hakkında hiç bir söz söyleme hakkı yok yani öğretmen, öğrencinin davranışlarından hoşlanmazsa yapacağı hiç bir şey yok.  Bir öğrencinin notlarından çok davranışları önemlidir. Eğer vatana, millete, ailesine, kendisine bir faydası olmayacaksa notları 100 olsada sonuç alınmayacak. Türkiye'de bu eğitim sisteminin bozukluğu kpss sınavı ile dışa vurmuştur. Onlarca sene okumuş, okullarını bitirmiş insanlar görev yapabilmek için sınava giriyor. Bununla da sınırlı kalmıyor. Göreve geldikten sonrada gene sınava giriyorlar. Biz sınava çalışıyoruz öğretmenlerimiz de bizimle birlikte sınava çalışıyorlar. Öğretmen kendi sınavına mı ilgi verecek benim eğitime mi ? Onlarca insanın hakkını yiyerek, soruları dağıtanlar nasıl bir vebalin altına girmişlerdir. Zaten uzun yıllardır bir kesimin soruları aldığını biliyoruz.  Soruları birilerine servis edenler bir an önce yakalanmalı ve bunların sorumluları millete hesap vermelidirler. 

Bu  sınav sisteminin bozukluğu her defasında ortaya çıkmıştır. Bu bozuk düzeni ya düzeltin ya değiştirin. Ama bu sistemi bize karşı savunmayın. Bu sistemin bozukluğu bir kez değil iki kez değil çok fazla ispatlanmıştır.

Makale Yazarı
Yazıları 574
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok