Kredi Notu Yükseltme Tekniklerini Açıklıyoruz

  • 2 dakika
  • 9 Şubat 2017 Perşembe 17:57

Kredi notunuz bazı sebeplerden dolayı düşüşe geçmişse ve bankaların ürünlerinden yararlanamıyorsanız o zaman kredi notu yükseltme tekniklerini uygulamanız gerekmekte. Kredi notunun düşüşe geçmesi sizin morelinizi bozsa da bunu düzeltmenin sizin elinizde olması da size sağlanan bir avantajdır.

Ödemelerinizi gözden geçirin

Kredi notunun yükselmesini sağlayan en büyük etken ödeme davranışlarınızdır. Eğer ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz bir şekilde yapmaya başlarsanız kredi notunuzun hızlı bir şekilde yükseldiğini görebilirsiniz. Kredi notunuzu yükseltmek için öncelikle gecikmede olan bütün kredi, kredi kartı veya kredili mevduat hesabı borçlarınızı kapatmanız gerekir. Burada kredi kartı borcunuzun dönem borcunu kapatamazsanız bile asgari tutarını ödemeniz size avantaj sağlayacaktır.

Ödeme istikrarını yakalayın

Gecikmedeki borçlarınızı kapattıktan sonra kredi notu sisteminin sizlerden istediği en önemli istek düzenli ödemedir. Belirli bir süre düzenli ödeme yapmanız notunuzu yükseltecektir. Tabi burada kesin bir süre vermek imkansızdır. Genel olarak 3 ay düzenli ödeme sonrasında kredi notunda iyileşmeler görülmeye başlanmakta.

Kullanılabilir limitinizi yükseltin

Örnek olarak iki kredi kartı kullanıyorsanız ve kredi kartı limitlerinizin toplam miktarı 4000TL. Bu limiti ne kadar çok kullanırsanız kredi notunuz o kadar çok olumsuz etkilenecektir. Bu nedenle yapmanız gereken bir süre harcama yapmamaya özen göstermek ve kullanılabilir limitinizi yükseltmek.

Başvurulara bir süre ara verin

Kredi notunuz düşükken sürekli başvurularda bulunmak notunuzun daha da çok düşmesine neden olmaktadır. Bu nedenle öncelikle başvuru yapmaya ara vermeli ve notunuzun yükselmesini beklemelisiniz.

Bu unsurlara dikkat ederek kredi notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz. Kredi notunuz yükseldikten sonra da bu yükselişi korumak için borçlanmalarınıza ve ödemelerinize dikkat etmeniz çok önemlidir.

Makale Yazarı
Yazıları 256
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok