Muti & Heijan - Sabaha Kadar

  • 3 dakika
  • 2 Temmuz 2020 Perşembe 15:39

Kafa dengi iki arkadaş hepimizi bir süre daha kendilerine bağlayacaklar. Çıkarılan işleri kısa sürede gören Muti ile hem sanat hem gönül dostluğu kurduğu Heijan buluşup dinleyeni tekrardan kendilerine bağlayacak Sabaha Kadar adı verdilen parçayı üretmişler.

Sabaha Kadar Şarkı Sözleri

Müzisyenler dinleyenlerine olduğu kadar kendilerine de hediye mahiyetinde bir şey yapabiliyor. Örneğin Afrodizyak albümü rapçinin şahsına armağanı. Normalde sunduğu teklileri genel manada paylaşırken Muti şimdi ise bu projeyi tam doğum gününde yayınlıyor. Nakarat bölümündeki performansı herkesi yakalayıp buralara gelirken sanıyoruz ki ilk defa sağlam 6 tracklik çalışmayla karşımıza çıkıyor. Getireceği dinlenme sayısının, hitin, popülerliğin yanında prestij de kazanacaktır. Neticede Sabaha Kadar tarzında işlediği eğlenceli stili hep var ama müzikalite bakımından ilk kez böylesine yoğun. Kısacası günceli kovalayıp sözleri ilgi çekiciyken sanatçı olarak albüm kaydetmesi çok olağan. Kaldı ki geçmişte insanları genellikle 10'un üstünde parçayla beraber duyuyorduk. Örneğin Heijan bir süre yeraltında özellikle de Arabesk Rap kısmında boy gösteriyordu ve çokça bahsettiğimiz şekilde şeyler ortaya koymuştu.

Yavaş yavaş yükselmeye başlayan rapin Amerika tarzını benimseyenler dışında kendi topraklarının müziğini hiphop ile sentezleyenler de vardı. Önceden dikkat çekemeseler bile belli sayıda takipçilerine işlerini ulaştırıyorlardı. 2014 yılından sonra adeta patlama yaşayarak birden fazla isim ana akıma katıldı. Topluma ilginç gelen ve biraz da varoşları anlatmasıyla ün kazanan Heijan her projesiyle bir adım ileri gitti. Türkçe Kürtçe karışık şarkı sözleri konusundan tutun bestesine kadar alışık olmadığımız cinstendi. Lakin benimsenmesi ve listelerde yukarıya tırmanması uzun sürmedi. Yayına arkadaşı Muti eklenince resmen bitirim ikili olup piyasaya kavuruyorlar. Tiktok ve benzeri mecralarda büyük hacimde yer alanların yanına Sabaha Kadar sözleri eklenecek gibi. Video klip çekilmesi şimdilik söz konusu değilse de önümüzdeki zaman diliminde üzerine düşülebilir.

Makale Yazarı
Yazıları 326
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok