Robinhood Uygulaması Ücretsiz Hisse Senedi Alıp Satmak

  • 3 dakika
  • 24 Haziran 2020 Çarşamba 18:43

Borsa dünyası genişlemeye devam ediyor. Parasını farklı şekilde değerlendirmek ya da ekonomisine seviye atlatmak isteyenler bu alanda top koşturarak hisse senetleri üzerinden işlem gerçekleştiriyor. Elbette işlemler için birçok düşünce ve yöntem var. Şu an popülerleşmeye başlamış Robinhood uygulaması sayesinde yatırımcılar önemli getiriler kazanıyor. Kısaca Robinhood borsa içerisinde hiçbir ücret ödemeden hisse senedi alım satımı yapma imkanı tanıyan bir uygulamadır. Özellikle küçük sermaye sahipleri ve yatırımcıların değerlendirdiği yazılım borsa hacmine pozitif yansıyor.

Yasal durumların yarattığı problem aşılamadığından diğer ülkelerde aktif değil. Nihayetinde bizlere kadar geleceğini bilsek bile bu sürenin çok uzun olmayacağını belirtmek gerek. Nitekim yöneticiler açıklama yaparak ilerleme planında iki ülke dışındaki birçok devletin bulunduğunu ifade etmesi herkesi sevindirdi. Türk borsacıları da artık burada zaman geçirmeye başladı.

Kripto paralar genç nesli kendine çekerken neden çekti diye hiç sorulmadı. Aslında temelde kolayca alınıp satılması yatıyor. Aynı niteliği taşıyan her şey de hemen ilgiyle karşılaşıyor. Güncele ayarlanmış programlama, algoritma sonuca ulaşıp kullanıcısına da kendisine de kazandırıyor. Sisteme giren yeni kişiler ile tercih edilen senetler değişiyor. Böylece denge işini düzgün takip eden lehine.

Robinhood ücretsiz hisse senedi alım satımı dendiğinde aklımıza gelen, dönemin en önemli Fintech girişimi. Komisyonsuz özelliği ülkemiz insanını memnun ediyor. Çünkü ödenmesi gereken ufak miktarlı komisyon ücreti kazançları negatif yöne çekiyor. Hal böyleyken borsaya ilgi pratiğe dökülüyor. Finansal teknolojilerin yazılım aleminde de rağbet görmesi de yine pazarın büyümesine etken. Robinhood uygulaması ücretsiz senet alıp satmanın dışında küçük yatırımcının elini kolaylaştırıyor. Söylemimizi destekleyen somut durumsa yetkililerin, müşterilerinin yüzde 25'inin ilk defa yatırım yapmış olması.

HERTZ'in borsadaki hisse durumu.

Benzerleri nedir derseniz, Scottrade veya E*trade gösterilebilir lakin 10 dolar gibi fiyat istemesi tadı kaçırıyor. Herkesin nasıl tercih ettiğini yeni bir haberle anlatalım. Finansal Times geçtiğimiz günlerde 22 Mayıs tarihinde iflas koruması altındaki HERTZ'in yatırımcısını ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Buna göre araba kiralama şirketinin 5 iş gününde toplam yüzde 521 prim yapmış. Majör nedense şirketin hisselerine Robinhood üzerinden 80 bin kullanıcının yatırım yapması.

Makale Yazarı
Yazıları 326
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok