Sadece Arayan Telefon

  • 2 dakika
  • 20 Kasım 2010 Cumartesi 10:13

Cep telefonlarının marifetlerinden bıktınız mı ?

[caption id="attachment_784" align="alignleft" width="150"] John's Phone[/caption]

Her türlü marifete sahip yeni nesil cep telefonlarına karşı, aramaktan başka hiçbir özelliği bulunmayan cep telefonu üretildi.

Bu telefonla, internete girilemediği, oyun onanamadığı, fotoğraf çekilemediği ve daha bir sürü şey yapılamadığı gibi, mesaj bile atılamıyor.
"John's Phone" adı verilen telefon sadece bir telefonun asli işlevini yerine getiriyor: arama yapmak.

Namı-ı diğer "anti iPhone", yeni nesil telefonların marifetlerinden yararlanmak istemeyen, teknolojiyi sevmeyenler için geliştirildi.

Dümdüz bir görünüme sahip, üzerindeki butonları kocaman olan, adeta bir oyuncağa benzeyen cep telefonu, adını Hollandalı tasarımcısı John Doe'dan aldı.

Doe tarafından Amsterdam'da geliştirilen ve Çin'de üretilen telefon, Hollanda'daki mağazalarda ve internet üzerinden 69,95 avro ile 79,95 avrodan satışa sunuldu.

5 değişik renkte ve modelde seçenekleri olan telefonun, teknoloji fobisinden muzdarip olanlarla, ilk kez telefonla tanışan çocuklar arasında ilgi çekmesi bekleniyor.

Telefonun adres defteri bile eski model: telefonun arkasındaki bir kapağın altına saklanan kağıt-kalemden ibaret...

Telefonu kullanırken zorluk çekenler için oldukça ideal gözüküyor. Sanıyorum Alexsander Graham Bell'in yaptığı telefonda daha çok özellik vardı :)  Telefonu kuşa çeviren bu adam umarız istediği hedefe ulaşır.
[caption id="attachment_784" align="alignleft" width="250"] John's Phone[/caption] [caption id="attachment_785" align="alignright" width="250"] John's Phone[/caption]
Kaynak : haberimport.com
John's Phone Resmi İnternet Sitesi : http://www.johnsphones.com/
Makale Yazarı
Yazıları 574
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok