Sağlık Ve Adalet Bakanlığı Personel Alımı! 60 Binden Fazla Personel Alıyor!

  • 2 dakika
  • 16 Şubat 2017 Perşembe 18:13

Son zamanlarda en çok beklenen haberlerden biri olan kamuya personel alımı konusunda yeni bir haber geldi.  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından gerçekleştirilen 2017 yılı içerisinde kamuya alınacak personeller hakkındaki açıklamaları sonrasında kaç kişinin nerelere atanacağı konusunda bilgiler gelmeye başladı. Sağlık ve Adalet Bakanlığı 60 bin personel alacak.

46 bin 500 sağlık personeli alımı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından yapılan açıklamada 2017 yılında 16 bin 500 sağlık personeli, 13 bin doktor ve 17 bin şirket personeli alımı yapılacağı bilgi verildi. Akdağ açıklamalarında Maliye Bakanlığı ile personel alımı konusunda anlaştıklarını ve açılan yeni hastanelere personel ihtiyacının çok olduğunu belirtti. Önümüzdeki ay 3 bin personelin alımı işlemlerinin tamamlanacağını ve kalan kısmın yıl içerisinde alım işlemlerinin gerçekleşeceğini belirtti.

10 binden fazla Hakim ve Savcı alımı

Yıl içerisinde 10 binden fazla personel alımı gerçekleştirecek olan Adalet Bakanlığı şuanda 3500 hakim ve savcı alımı için işlemleri sürdürmekte. Kalan personel açıkları ise yıl içerisinde tamamlanacak.

3 bin infaz koruma memuru alımı

810 icra katibinin yanı sıra infaz koruma memuru alımlarının da yıl içerisinde gerçekleştirileceği açıklandı.

5 bin zabıt katibi

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalarda Bakanlığı zabıt katibi ve mübaşir açığının olduğu da belirtildi. İhtiyaçlara göre en az 5 bin zabıt katibi, infaz koruma memuru ve şoför alımı konusunda alım yapılacağı planlandığı belirtildi.

Bu haber ile 2017 yılında oldukça yüksek sayılarda kamuya memur alınacağı haberi memur olmak isteyenlerin yüzünü güldürdü.

Kaynak:http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2017/02/15/son-dakika-haberi-saglik-ve-adalet-bakanligi-60-binden-fazla-personel-aliyor

Makale Yazarı
Yazıları 256
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok