Taraf Gazetesinin Haddini Bilmez Haberi

  • 4 dakika
  • 16 Haziran 2011 Perşembe 16:54

Konuşmayacağım bundan sonra diyorum.  Beni ilgilendirmez bundan sonra diyorum. Satan satsın, bölen bölsün diyorum ama yine de sessiz kalamıyorum. İçim içimi yiyor, sinir kat sayım yükseliyor. Bu nasıl şerefsizliktir, bu nasıl bir yayıncılıktır, bu nasıl Türklüktür anlayamıyor, anlatmaya çalışanlara da sinir oluyorum. Belki haberiniz yoktur diye bilgilendireyim biraz.

"Fetullah'tan Taraf"  Gazetesi bir haber yapıyor. Bu haberi de manşetten veriyor. Haber anayasa değişikliği ile ilgili. Şöyle bir cümle var manşette. "Türkiye Türklerindir Saçmalığının" bak sen şerefsizliğe, bölücülüğe, Türk düşmanlığına bak sen. Şuanda ana avrat küfrediyorum da yazıya dökemiyorum siyasi ahlaktan ötürü. Eminim sizler de küfürleri eksik etmiyor ve bu nasıl olur diye düşünüyorsunuzdur. Ama oluyor işte 50% gibi bir rakam bu cümleleri kurdurabiliyor bu şerefsizlere.

Ulan sen kimsin bu haberi yapıyorsun. Türkiye Türklerindir Saçmalığı ne demek lan. Bazı kendini bilmezler ise şu yorumu yapıyor "Türkiye bütün herkesin, Türk, Kürt, Laz, Çerkez herkes eşit. Bu ülke hepimizin ."  Biz aksini iddea etmiyoruz ya ama kendine Türk diyemeyen hiç kimse ile ne kardeş olurum, ne toprağımı ne aşımı ne de nefesimi paylaşırım.

Kendine Türk diyemeyen, Türk kelimesinden rahatsız olan biri nasıl Türkiye'ye yararlı birey olabilir ?

Türk ismini görmeye tahammül edemeyen, Türk Bayrağına aşk ile bakmayan, Türk dendiği zaman tüyleri ürpermeyen biri nasıl olur Türkiye'ye yararlı olabilir. Kimse kusura bakmasın ama Ne Mutlu Türküm Diyene diyemeyen biri siktirsin gitsin.

Türkiye'nin öyle insanlara ihtiyacı yoktur. Türkiye Türklerindir. Aksini iddea eden varsa bunu benim yanımda söylemesin.

Bu tarafın yaptığı şerefsizliği Bengütürk TV  Haber sunucusundan öğreniyoruz. Taraf okumadığım için bu olaydan habersiz kalabilirdim. Keşke habersiz kalsaydım tabi orası ayrı. Bengütürk TV sunucusu haber yayını yaparken bu cümleyi görüyor ve yapması gerekeni yapıyor. Gazeteyi yırtıp atıyor. Türkiye'de Türklüğün saçmalık sayılması gibi bir durumu hangi Türk Evladı içine sindirebilir.

Türk'lük yalnızca Türk kökenli olmak demek değildir. Öyle ki Türkiye'de tam Türk bulmak zor. İllaki bir yerlerde Türk'lükten çıkıyor kökenimiz. Ancak 1000 yıldır bir arada yaşayan atalarımızın Türk, Kürt, Laz olarak ayrılması mümkün müdür ?

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına katkı sağlamış, yedi düvele karşı hep beraber omuz omuza savaşmış, ülkenin bölünmez bütünlüğünü korumak için can vermiş milletlere Türk denir. Bunun farkına varamamış veya varmak istemeyen, bunun böyle olmasından gocunan, bundan daha fazlasını isteyenlerin içinde olduğu uğraş boştur. Çünkü Türkiye'yi bölemeyecekler. Türkiye'yi parçalayamayacaklar.

Türk kelimesini kötü bir söz gibi algılatmaya çalışan Taraf gazetesini kınıyorum. Kınamakla kalmıyor küfrediyor ve bunu burdan beyan ediyorum.

Taraf Gazetesi  " Türkiye Türklerindir Saçmalığı " gibi saçma bir cümle kurduğu için Türk Milletinden özür dilemelidir. Aksi taktirde izledikleri yolun kurbanı olurlar. Vatana ihanet etmenin cezası ağırdır.

Kürşad Altan

Twitter : Twitter.com/KursadAltan

Facebook : Facebook.com/TurkTorunu

Makale Yazarı
Yazıları 574
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

65 Yorum Var