Temiz Bir Gelecek İçin Önce Temiz Meb

  • 4 dakika
  • 28 Ağustos 2010 Cumartesi 13:33

Öncelikle Selamun Aleyküm

Yüce Allah’ın Selamı Üzerinize Olsun

Ne zamandır eğitim sistemi tartışılıyor. Türkiye’de eğitim şöyle olsaydı böyle olurdu. Bir talihsizlik sonucu okuyamayanlara kötü gözle bakılır oldu. Üniversite diploması fayda etmiyorda olmassada olmaz hale geldi. Nereye başvursanız diploma sorarlar size.Bunları zaten biliyorsunuz o yüzden bu konu hakkında bir yazı yazmayacağım. Ancak konuya ısınmanız açısından bunlardan bahsettim. Eğitim sistemi ne kadar düzgün işlerse ülke o kadar terörsüz, sorunsuz olur. Eğitim derken okur yazarlıktan bahsetmiyorum GERÇEK eğitimden söz ediyorum. Asıl eğitim aileden gelir okul biraz öğretir aklar paklar adam eder(!).O yüzden herşeyi devletten beklemiyor çocuklarımıza, kardeşlerimize eğitim vermek için biraz öğretim alıyoruz….

Aile kısmını geçelim gelelim okul kısmına. Okullarda iyiyi, doğruyu anlatır biricik öğretmenlerimiz. Öğrendiğimiz pek çok şeyi onların sayesinde öğrenmişizdir onlara teşekkürlerimizi sunuyoruz.Bizler atalarımıza, öğretmenlerimize, ailemize ama en önemlisi kendi benliğimize layık olma çabası içersindeyiz.Bu çabamızda öğretmenlerimiz bize güzel örnek teşkil etmeliler. Çocuklar kişiliklerini oluşturdukları zamanda ailesinden çok öğretmenleriyle birlikte oluyorlar dolayısıyla onlardan çok fazla etkilenirler. Onların davranışlarını örnek alırlar. Öğretmenlerimizin hakkında tek bir şüphe bile olmaması gerekir. Ancak malesef Türkiye’de işler böyle yürümüyor. Ufak bi araştırma yaptım.( Türk Eğitim Sen sitesine girdim ) Bir gördüm ki MEB dava rekorları kırıyormuş. Haberde şöyle bir ifade var ” Geçirmiş olduğu bir soruşturmaya binaen bir Türk Eğitim Sen üyesi Mili Eğitim Bakanlığına karşı kaç adet davanın açılmış olduğunu Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde sormuştur. Yaptığı Bilgi Edinme başvurusu sonunda Milli Eğitim Bakanlığı Hukuk Müşavirliğinin 11/05/2010 tarih ve 15582 sayılı yazı ile bakanlık aleyhine 2005 yılı başından Mayıs 2010 tarihine kadar toplam “ 23624” dava açıldığı bildirilmiştir.

Aman ALLAHIM DEDİM MEBE BAK. 5 Yılda 23624 dava açılmış inanılmaz bir sayı. Sanırım bölücü terör örgütünün şerefsiz lideri apo hakkıdna bile bu kadar dava yoktur.Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı nasıl oluyor da hakkında terör örgütünden fazla dava açılıyor. Gerçekten merak konusu. Bakanlık bu sayılara bir an önce müdahele etmelidir. Artık insanları kendinden şikayetçi duruma getirmekten uzak durmalıdır. MEB Personelini artık rahata erdirmelidir. Malesef adam kayırmanın en önemli adımları bu kurumda oluyor gibi gözüküyor. Yoksa birinci olan birinin yerleşememe gibi bir sorunu olmazdı herhalde. Bu kadar ağır tablo karşısında bu yöneticiler acaba hakikaten başarılı olduklarını düşünüyorlar mı ?Malesef eğitim bedava kitap vermekle olmuyor. Haklarını yemiyelim ücretsiz kitap vermeleri insanlara fayda sağlayan bir hizmet bunun için teşekkür ederiz ancak malesef bu hizmet onca yanlışı karşılamıyor.

Türk Gencinden bu şartlar altında birşey yapılması beklenilemez. Dürüst olmayan öğretmenlerimizden neler alabiliriz. Dürüst olanları tenzih ediyorum. Lütfen bütün öğretmenler üzerlerine alınmasın sadece hakedenlerden bahsediyorum. Yazımızı ulu önderin sözleriyle bitirmek istiyorum.

ÖĞRETMENLER, yeni nesil sizlerin eseri olacakdır.

Makale Yazarı
Yazıları 574
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok