The Witcher Bölüm Sonu Ana Canavarları

  • 5 dakika
  • 19 Mayıs 2015 Salı 15:21

Severleri tarafından heyecanla beklenen oyun vaat edildiği üzere bugün yani 19 Mayıs 2015 Tarihi itibarı ile piyasaya çıktı. Evet, The Witcher serisinin 3 oyunu olan Wild Hut'tan bahsediyoruz. Polonyalı yazılım geliştirici CD Project Red tarafından aynı adı taşıyan Polonyalı romandan esinlenilerek geliştirilen The Witcher'ın fantastik bir hikayesi ve mistik bir dünyası vardır.  Oyunun dünyası hayali ve mistik bir ortam olduğu için tabii ki The Witcher canavarlarla doludur. Oyunun taraftarları bunu zaten biliyor.  Bu canavarlar arasında bir de özel canavarlar da vardır ki bunları öldürmeden bölümü / chapter geçemeyiz.  Bahsettiğimiz canavarlar The Witcher bölüm sonu canavarları. Hazırladığım bu galeri ile Witcher serisinin 1 ve  2. oyunundaki baş canavarlarını hatırlayalım istiyorum. İşte Efusnger'in Ana canavarları:

W-1: Rose of the White Wolf

Chapter 0: Frightener

Bu çirkin canavar, Witcher 1 oyununun birinci bölümüne başlamadan, eğitim bölümü denebilecek kısa başlangıç bölümünde karşımıza çıkıyor. Efsungerin simyada kullandığı organları: Frightener gözü, Frightener pençesi

Chapter I: Hellhound

Birinci bölümde Vizima surlarının dışındaki köyde ortaya çıkan zebani köpektir. Oyunun hikayesine göre, köylüler bu yaratığın tanrı tarafından günahkarları cezalandırmak için gönderilmiş olduğuna inanıyorlar. Aynı zamanda gece vakti köydeki normal köpeklerde hortlağa dönüşüyorlar.

Chapter II: Golem

Golem, Orta Çağ mitlerinde rastlanan efsanevi yaratık. Mitlerde Golemler toprak ya da çamurdan yaratılmış, ruhları olmayan sahibini korumakla görevli aptal yaratıklardır. Yahudi dini metinleri Talmud'da Âdem'in ruh üflenmeden önceki hali de bir Golemdi denir. Bu ilginç özelliklerinden dolayı bir çok RPG'de karşımıza çıkar W1'de de Chapter 2'de bataklık ormanında karşımıza çıkıyor. Bu canavarı direkt kılıçla öldürmek yıllarımızı alabilir. Golemi öldürmenin kolay yolu ise bulunduğu bataklığın etrafında 3 tane taş sütun vardır. Bu taş sütunlar çevreledikleri mekanın merkezine yıldırım düşmesini sağlayan bir teleporttur. Bu taş sütunları kullanarak Golemi öldürebiliyoruz.

Efsungerin simyada kullandığı organları: Golem'in obsidyen kalbi

Chapter III: Kikimore Queen

Kandırarak çökecek üzere olan bir mağara tavanın altına çekiyor ve mağara tavanının çökmesini sağlayarak Kikimorelerin Kraliçesini öldürüyoruz.

Chapter IV: Dagon

Dagon, hububat ve tarımdan sorumlu bir kuzeybatı Sami tanrısıdır. Ön-Amoritler, Ebla ve Ugarit şehrinin sakinleri tarafından tapınılmıştır. Eski Fenike halkının panteonunun (tanrılar diyarı) en önemli üyelerinden biri ve belki de başlarıydı. Dördüncü bölümde göl adasında yani Siyah Balıkçıl Adası'nda karşımıza çıkan bu canavarı direkt öldürmek mümkün değildir. Dagon'a zarar verebilmek için yanındaki ona tapan Dagon worshipper canavarlarını öldürmemiz gerekir.

Chapter V: Koshchey

Efsungerin simyada kullandığı organları: Koshchey kalbi

Chapter VI: Zeugl

Efsungerin simyada kullandığı organları: Zeugl zehri

W-2: Assassins of Kings

Kayran

Efsunger ahtapota benzer bu canavarı bir tuzak yardımıyla öldürür. Önce özel bir büyü yapar ve bekler. Bu büyü dokunan yaklaşan bir nesneyi yakalama özelliğine sahiptir. Canavar kollarından biri ile vuracağı zaman efsunger takla atmak suretiyle uzaklaşır ve canavar kolunu tuzağa kaptırır. Efsunger tuzağa düşen kolu keserek canavar ciddi şekilde yararlar. En son bir koluna da tırmanır ve ağzından içeri bir bomba bırakır. Ve Kayran ölür.

Efsungerin simyada kullandığı parçaları: Su Özü, Kayran gözünde, Kayran doku, Kayran cilt

Draug

Efsungerin simyada kullandığı parçaları: Draug özü, ölüm Özü, ametist tozu, elmas tozu, Draug zırh fragmanı, kırmızı göktaşı cevheri, sarı göktaşı cevheri, mavi meteor cevheri

Dragon Saesenthessis

Karşımıza ilk olarak Kral Foltest'in de katıldığı La Valette Kalesi kuşatması sırasında çıkıyor. Sonunda Dragon Saesenthessis'i öldürdüğümüzda onun oyun karakterlerinden Saskia olduğunu öğreniyoruz. Yani ejderha insana dönüşebiliyor.

Makale Yazarı
Yazıları 326
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok