Thy, Morgan Freeman Reklam Filmi İle 800 Milyon İzleyici Kitlesine Ulaştı

  • 2 dakika
  • 9 Şubat 2017 Perşembe 17:54

Türk Hava Yolları yeni reklam filmi ile yine büyük bir etki bırakmayı başardı. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, dünyaca ünlü Oskar ödüllü Morgan Freeman ile reklam filmi çekerek büyük bir başarıya imza attılar. Aycı tarafından yapılan açıklamada reklam filmi sadece Amerika Süper Bowl'da 110 milyon kişiye ulaştığını kaydederken, dünya genelinde ise 800 milyon kişiye ulaşıldığını belirtti.

Aycı, bir radyo programında verdiği bilgiler ile son yıllarda elde ettikleri başarıları dinleyici ile paylaştı. Yılda 64 milyon yolcu taşıyan THY'nın altı yıldır Avrupa'nın en iyi hava yolu şirketi olmayı başarırken dünyada ise ilk 10 sıralamada yerini aldığını belirtti. Şirketin bu kadar büyük başarılar elde etmesinde verilen hizmetin yanı sıra reklam filmlerinin de büyük etkisi olduğunu belirtti. Bundan önce Messi, Kobe Bryant, Kevin Costner gibi bir çok ünlü kişile reklam filmi çekildiğini hatırlattı.

İlker Aycı, verdiği bu bilgilerin yanı sıra Amerika'ya gerçekleştirilen seferlerin artırıldığını ve en son Atlanta hattının da açıldığını aktardı. Aynı zamanda Amerika'da 1 milyar dolar ciroya ulaşan THY, günlük 10 bine kadar yolcu taşıdıklarını da paylaştı. Yapılan bu reklamlar ile THY şirketinin bilinirlik oranının hızlı bir şekilde arttığını da paylaştı. Son olarak Morgan Freeman ile yapılan reklam filminin büyük bir başarı elde ettiğini, Morgan Freeman'nın reklam filminden önce gerçekleştirdiği Türkiye ve İslamiyetle ilgili güzel sözlerinden dolayıda kendine teşekkür ettiğini açıkladı.

Kaynak: http://aa.com.tr/tr/ekonomi/thy-yonetim-kurulu-baskani-ayci-thy-morgan-freeman-reklam-ile-800-milyon-izleyici-kitlesine-ulasti/744073

Makale Yazarı
Yazıları 256
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok