Ülkemize Efsane Olan Ancak Amerika Ve Avrupa'da Ulaşılamayan Otomobiller

  • 3 dakika
  • 30 Ocak 2017 Pazartesi 17:43

Bazı otomobiller insanların kalbinde taht kurar ve ne kadar eskise de insanlar bu otomobilleri kullanmaya devam eder. Özellikle eski ithal arabaları ülkemizde bulmak çok zordur. Tabi bu tek taraflı işlemiyor. Ülkemizde üretilen ve Avrupa, Amerika gibi bölgelerde bulması imkansız olan efsane araçlarda vardır. İşte yurtdışında bulması çok çok zor olan efsane araçlar.

1. Anadol

Ülkemizde dahi temizini bulmak zorken yurtdışında bulunması imkansıza yakın. Şuanda ülkemizin önemli klasiklerindendir.

2. Murat 124

Ülkemizde hala kullanılan bu otomobil tam bir efsanedir. Eskimiş ve hatta hurdadan çıkarılarak yenilenen araçlarla günümüzde varlığını sürdürmekte.

3. Serçe

İsmi ile sempatik olan ve uzun yıllardan beri ülkemizde kullanılan araçlardan biridir. Aynı zamanda kuş serisinin de başlangıcı Serçe ile olmuştur.

4. Şahin

İşte gönüllerin sultanı efsanelerin efsanesi bir araç. 2002 yılına kadar üretilen bu araç en çok satan arabalarda. Günümüzde hala modifiye edilerek binilmekte ve orijinal halinde bulunanlar çok yüksek değere sahip olmaktadır.

5. Doğan

Kuş serisinin en üst segmentidir. Gönülleri feth eden bu araç hala el değiştirmekte ve yeni sahiplerini bulmaktadır.

6. Kartal

Eskilerin aile arabası olan Kartal şuanda getir götür işlerine baksa da hala iş görür haldedir.

7. Renault12

İşte bir diğer efsane. Ülkemizde özellikle kırsal kesimlerinde en çok tercih edilen araçtır. Alt takımlarının sağlamlığı ile hala yüksek fiyatlara satılabilmektedir.

8. Renault Broadway

Bir zamanların en çok binilen aracıdır. İlk çıktığı zamanlarda peynir ekmek gibi satılan bu aracı Amerika'da bulmanız çok zor.

9. Toros

Kırsal kesimlerde her evin önünde olması gereken bir araç daha. Zamanında ülkemizde çokça satılan bu aracı hala yollarda görebilirsiniz. Bir zamanların polis arabası olduğunu da unutmamak lazım.

10. Doğan SLX 1.6 İ.e

Bu aracın temizine sahipseniz yüksek bir fiyata satabilirsiniz. En dolu modellerinden biri olan bu araç ülkemizde büyük satış rakamlarına ulaşmıştır.

Makale Yazarı
Yazıları 256
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok