Yabancı Dil Öğrenmenizi Kolaylaştıracak Öneriler

  • 2 dakika
  • 7 Şubat 2017 Salı 16:53

Yabancı dil öğrenmeyi kim istemez ki? Peki, bunun için nasıl çalışıyorsunuz ve çalışmalarınız verimli oluyor mu? Eğer sorunlar yaşıyorsanız daha iyi bir şekilde yabancı dil öğrenmek için yapılması gerekenleri gözden geçirebilirsiniz. Gerçekleştireceğiniz bazı değişiklikler yabancı dil öğrenme çalışmalarınızı daha olumlu bir şekilde etkileyecektir.

Neden yabancı dil öğrenmem gerek?

Öncelikle bunu düşünmeniz gerekli. İş için, hobi için, seyahat için... Bu listeyi oluşturduğunuzda yabancı dilin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlayacak ve daha motiveli bir çalışma için istek doğacaktır.

Plan plan plan

Yapmaya karar verdiğiniz her işte bir planınızın olması gerektiği gibi yabancı dil öğrenmek için de bir planınızın olması gerekli. Gün içerisinde çalışacağınız saatleri seçmeli, haftalık, aylık hatta yıllık planlar oluşturmalısınız. Planlarınızı bilgisayarınızda veya bir defterinizde yazmanız ve takip etmeniz ilerleyişinizi görmeniz için mükemmel bir kaynak olacaktır.

Tekrarlarınızı sesli yapın

Öğrendiğiniz kelimeleri veya cümleleri sesli olarak tekrar edin. Bu öğrendiklerinizin daha akılda kalıcı olması için mükemmel bir yöntemdir.

Film, müzik sizin kaynağınız olsun

Öğreneceğiniz yabancı dildeki filmleri edinin ve onları izlemeye başlayın. Öncelikle alt yazılı olarak izleyin. Böylelikle kelimelerin nasıl telaffuz edildiğiniz de öğrenmiş olacaksınız.

Yabancılar ile iletişime geçme

Bu tamamen sizin imkanlarınıza göre şekillenecektir. İlla yurt dışına çıkıp insanlarla konuşmanıza gerek yok. Böyle bir imkan yoksa internet üzerinden insanlar ile iletişime geçerek konuşabilir ve dilinizi geliştirebilirsiniz.

Sabırlı olsun ve her zaman öğrenin

Yabancı dilde belirli bir seviyeye geldikten sonra zorlanabilirsiniz. Böyle durumlarda pes etmeden çalışmaya devam edin. Bekli daha çok çalışmanız gerekecek ancak pes ederseniz diğer bildiklerinizde ortadan kaybolacaktır. Azimli bir çalışma ile istediğiniz yabancı dili öğrenebilirsiniz.

Makale Yazarı
Yazıları 256
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

Hiç Yorum Yok