Yeniden Mağduriyet Senaryosu

  • 4 dakika
  • 22 Ekim 2010 Cuma 17:27

Yazıya başlarken  ilk  " Yeni Mağduriyet Senaryosu " diye düşündüğüm başlığın hatalı olduğunu anladım ve yeni yerine yeniden yazdım çünkü türban yıllardır bir seçim malzemesi yapılıyor.

Maalesef insanların hassasiyetleri üzerinden yapılan istismar siyaseti Türkiye'nin olağan olarak karşılanan kötü alışkanlıklarından. Bu artık 2 değil 5 değil. İşin ucunu kaçıran siyasetçiler samimi olmamakla birlikte birde insanları bu kötü emellerine alet ediyorlar.

İsteyerek yada istemeyerek yapılan bu kirli siyaset Türkiye'nin dünyadaki konumunu zedeliyor. Türkiye'de yaşanan her ayrışma müstevlilere yarıyor Türkiye ise güç kaybediyor.  Yıllardan beri Türkiye'yi  bir konu üzerinde ayırmaya çalışanlar başarılı olamadıklarını hep beraber görmüş bulunmaktayız. Artık Türkiye üzerinde oynanan oyunlarda ayrıştırma konusu çoktan seçmeli yapılıyor. Yani sadece Türk- Kürt kavgası çıkarmakla yetinmiyor, Türbanlı-Türbansız, Önde yürüyen- Arkada yürüyen, Saçlı- Tüylü gibi kavramlar türetip ayrıştırmaya çalışıyorlar. Üstelik bunları yaparken bazı değerlerimizin içini boşalttılar. 

Sürekli kaos ortamı yaratmaya çalışanların niyetlerinin iyi olamayacağına göre Türk Milleti uyanık davranmalı ve oyuna gelmemelidir. Üniversitelerde türban sorunu diye başlayan bu sorun şimdi kamusal alan, ilköğretim ve ortaöğretim olarak tartışılmaktadır. Bunu bu duruma getiren tek sorumlu ise AKP zihniyetidir. Çünkü AKP gerçekten çözmek istediği sorunlarda dişini tırnağına takıp, milletvekillerini gecelere kadar çalıştırıp, kömür, makarna dağıtıp yapmaktadır. Hatta geçiremediği maddeleri referanduma götürüp geçirmektedir. Bu durumdan hepimiz haberdarız. Bunun farkındayız. Hal böyleyken başörtüsünü bize çözdürtmüyorlar gibi bir mağduriyeti bu millet yemez. İnanmamalı, çünkü eğer inanılırsa çok büyük bir yanlış yapılmış olacaktır. AKP anayasa mahkemesinin yapısını değiştirmiştir. Anayasa Mahkemesi'ni kendi saflarına almaya başlamıştır. Bundan sonra önünde hukuk gibi bir engel yok. Çoğunluğu sağlamadan ben bunu yaptım dese de karşı çıkacak kimse kalmamıştır.

Kaldı ki sayımız yetmiyor yalanlarını bugün MHP boşa çıkarmıştır. 2008 Yılında başörtüsü konusunda vardıkları mutabakata sağdık kaldıklarını ve imzalarının arkasında olduklarını açıklamışlardır. AKP başörtüsünü çözmek istememekte bu sorunu seçimlerde kullanmak istemektedir. 2002 yılında bu yönde istismarla başlayan politikaları 10 yıl boyunca değişme göstermemiş halen daha istismar politikası gütmektedirler. Zaten bundan sonrada değişeceğini sanmıyorum çünkü can çıkar huy çıkmaz. Bir insan seçim vaktinde duyarlı oluyor daha sonra seçimde konuştuklarını hatırlamıyorsa zaten ne kadar adam olduğu ortadadır. Seçimden önce dilinden düşürmediği Mustafa Pehlivanoğlu'nu seçimlerden sonra bir kez bile ağzına almayarak asıl niyetini ortaya koymuştur. AKP kendi menfaatleri uğruna her türlü siyasi yola başvurabilir. Hatta bazen siyaset dışına çıkıp baskı kurduğu da olmuştur. 

AKP'lilerin yapmış oldukları saçma beyanlara alıştık. Ama artık AKP’liler tarafından yapılan beyanlar ülkeyi çıkmaza sürüklemektedir. Üniversitelerde başörtüsü sorunu tartışmalarına kamusal alanı, ilköğretim ve ortaöğretim tartışmalarını karıştıran yine AKP’lilerin beyanlarıdır.  İnsanların hassasiyetleri üzerinden yapılan istismara son verilmeli ve  Türkiye'de büyük çoğunluğun  Müslümanlar tarafından oluşturulduğunu hatırlatarak yazıma son vermek istiyorum. 

Tüm Türk Milletine Allah'tan Sabır Diliyorum.

Allah Yar ve Yardımcımız Olsun.

Kürşad Altan

Makale Yazarı
Yazıları 574
Takipçileri 0
Reyting 1.0
Yazan Gençlik Yenilendi !!!
  • Laugh 0
  • Angry 0
  • Lovely 0
  • Wow 0
  • Confused 0
  • Sad 0

Yorum Yap

Sayfada gözükmez. Zorunlu değil sadece iletişim için lazım.

1 Yorum Var